Energy Mycocard 90 kapslí

629 Kč
Skladem
Možnosti doručení

Doplněk stravy Mycocard s komplexem vitálních hub a bylinných extraktů může pomáhat k lepší kondici cévní i nervové soustavy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hektická doba, neustálý stres či sedavý způsob života. To je jen hrstka příčin, které stojí za vznikem kardiovaskulárních onemocnění. A jak z takového začarovaného kruhu ven? Velmi důležitý je zejména zdravý životní styl, kvalitní strava i pevné duševní zdraví, avšak nápomocné mohou být i některé doplňky stravy. Mycocard náleží podle metody Regenerace v Pentagramu® k elementu Oheň.

Co obsahuje Mycocard?

Nedílnou součástí doplňku stravy Mycocard jsou vitální houby v podobě lesklokorky lesklé (známé také jako reishi) a outkovky pestré, ovšem nechybí ani bylinný extrakt z karbince evropského. Zajímá vás, jak vitální houby fungují a zda jsou pro vás vhodné? Ozvěte se nám prostřednictvím naší ePoradny, rádi vám se vším pomůžeme.

Obě houby nemají schválená zdravotnická tvrzení a podle současné legislativy EU nemůžeme uvádět podrobnější informace, které by mohly vzbudit dojem léčebného účinku. Zároveň nesmíme uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky, pokud se nejedná o registrovaný lék. To ovšem nebrání tomu, abychom se spolu podívali na to, co o jednotlivých přírodních složkách prozrazují poznatky z herbářů.

Mycocard (1)

Outkovka pestrá (trametes versicolor) pochází z čeledi chorošovitých a zajímavá je tím, že tvoří uspořádané trsy plodnic. Nejlépe se jí daří po celé Evropě, v oblasti Středozemního moře, ovšem úspěšně roste také ve Velké Británii, Asii či Severní Americe. V plodnicích se ukrývá řada biologicky aktivních látek – polysacharidy (β-D-glukany a heteroglykany, které se uplatňují při podpoře imunitního systému), triterperny, proteiny, steroly, polyfenolické látky nebo třeba lipidy. Výtažek z outkovky pestré se po staletí používá v tradičním čínském, japonském i korejském léčitelství, ačkoli nemá schválené účinky na lidský organismus. 

Lesklokorka lesklá (ganorderma lucidum), známá také jako reishi, rovněž pochází z čeledi chorošovitých a stejně jako outkovka patří k parazitujícím houbám. Vůbec nejlépe se jí daří v dubových lesích. Obsahuje celkem osm esenciálních aminokyselin, které si tělo neumí přirozeně vyrábět, také v ní najdeme vitamíny skupiny B i D, železo, zinek, selen, vápník, měď a mnoho dalších minerálních látek. Vyskytuje se v České republice, nejvíce se ovšem pěstuje v Taiwanu i Vietnamu. Reishi je v asijských zemích po mnoho staletí využívaná v tradičním léčitelství. 

Karbinec evropský (lycopus europaeus) je trvalka kvetoucí v létě, která si libuje ve vlhkých místech. Roste nejen v Evropě, ale také v dalších koutech světa, jako například Asii, Austrálii, Himalájích či Pákistánu. V sušené formě je takřka bez vůně a nejvíce se využívá ve formě nálevů. Bohatá je na tříslovinu, hořčiny, pryskyřici, silice, diter/triterperny i flavonoidy. Karbinec evropský může být šikovným doplňkem k nespavosti, srdeční arytmii, poruchám štítné žlázy i vegetativního svalstva, avšak uvedené obtíže přímo neléčí.

Co objevíte pod řadou Mycosynergy?

Základním principem řady Mycosynergy, která obsahuje vyvážený komplex vitálních hub a bylinných extraktů, je účinné spojení mykoterapie a fytoterapie. Doplňky stravy využívají mimořádné vlastnosti terapeutických hub a cíleně vybraných bylinek, které posilují účinek vitálních hub žádoucím směrem a zároveň podporují oblasti, jež by samotné houby v takto vysokých dávkách měly tendenci oslabovat. Výsledným produktem jsou vyvážené, dobře tolerované přípravky s vysokým a jasně definovaným působením.

TIP: Zajímá vás, jak doplňky stravy Mycosynergy fungují a jaké šikovné pomocníky pod sebou schovává? Zjistěte víc v našem článku, který si můžete přečíst tady

Účinné ingredience

Extrakt z outkovky pestré, extrakt z lesklokorky lesklé – REISHI, extrakt z karbince evropského.

Složení 1 kapsle

Extrakt z outkovky pestré (Coriolus versicolor) 237 mg, extrakt z lesklokorky lesklé – REISHI (Ganoderma lucidum) 158 mg, rostlinná kapsle (HPMC), extrakt z karbince evropského (Lycopus europaeus) 95 mg, stabilizátor – hořečnaté soli mastných kyselin.

Banner_mycosynergy

Doporučené dávkování

1 kapsle 3x denně. Po 3 týdnech užívání následuje 1 týden pauza. Během užívání přípravku doporučujeme zvýšit příjem tekutin. Nepřekračujte doporučené denní dávkování!

Upozornění

Není určeno pro děti. Užívání v době těhotenství a kojení konzultujte se svým lékařem. Doplňky stravy nejsou určeny k používání jako náhrada pestré stravy.

Způsob skladování

Uchovávejte v suchu, mimo dosah přímého slunečního záření, při teplotě 10–25 °C. Chraňte před mrazem. Ukládejte mimo dosah dětí.

Minimální trvanlivost

Do data uvedeného na krabičce a na blistru.

Obsah

90 kapslí

Hmotnost 1 kapsle

620 mg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: