Energy Mycopulm 90 kapslí

629 Kč
Skladem
Možnosti doručení

Mycopulm, který obsahuje přírodní složky z oblasti mykoterapie a fytoterapie, podporuje dechový systém i činnost tlustého střeva.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dýchání je fascinující funkcí lidského těla, která umožňuje přívod kyslíku do buněk a odvod oxidu uhličitého. Mimoto má zdravé dýchání blahodárné účinky rovněž na psychiku - umí tělo dovést do stavu hluboké meditace a zklidnit myšlenky. Ne vždy ale dechová soustava funguje správně. Může docházet k zadýchávání, dušnosti, častějším infekcím dýchacích cest i přílišnému zahlenění v akutní formě nebo skrze chronické onemocnění. Skvělou cestou je pravidelný trénink v dýchání a posilování plicní soustavy, zrovna tak nebudou od věci inhalace nebo doplňky stravy. Mycopulm náleží podle metody Regenerace v Pentagramu ® k elementu Kovu.

Co obsahuje Mycopulm?

Přírodní doplněk Mycopulm obsahuje harmonickou souhru tří vitálních hub, mezi nimiž najdeme jak Jidášovo ucho, penízovku sametonohou a choroše oříše, zrovna tak dvojici bylinek, tedy pazvonek chloupkatý a pýr plazivý. Rádi byste věděli, jak houby fungují a zda jsou pro vás vhodné? Ozvěte se nám v naší ePoradně, rádi se vším poradíme.

Obě houby nemají schválená zdravotnická tvrzení a podle současné legislativy EU nemůžeme uvádět podrobnější informace, které by mohly vzbudit dojem léčebného účinku. Nesmíme ani uvádět vědecké výzkumy spojené s prokázanými účinky, pokud se jedná i registrovaný lék. To nic ovšem nebrání v tom, abychom se spolu podívali na to, co o jednotlivých přírodních složkách prozrazuje historie nebo poznatky z herbářů.

251030543_1222286168276008_605453677541666707_n

Jidášovo ucho (Auricularia auricula-judae) je chorošovitá houba, jejíž plodnice připomínají ouška. Velmi dobře se jí daří nejen u nás, ale hojně roste také v Číně, kde je oblíbená v tradičním léčitelství. Užitečná je také v gastronomii, nejvíce se však používá hlavně v asijské kuchyni. Jidášovo ucho obsahuje polysacharidy beta 1,3 a beta 1,6 D glukany, manózu, glukózu, xylózu, beta karoten a vitamíny skupiny B. Z minerálních látek pak draslík, vápník, fosfor, hořčík, sodík a především železo.

Penízovka sametonohá (Flammulina velutipes) je zimní houba, která roste na kmenech tlejících listnatých stromů, přičemž je zdárně rozšířená po celé zemi. Roste totiž nejen v Evropě, Asii, Austrálii, Severní Americe, ale i Africe. Její klobouky mají pestré využití zejména v kuchyni v čerstvé i sušené formě, a to proto, že vynikají zajímavou chutí. Z penízovky se však vyrábí také nejrůznější nálevy či tinktury.

Choroš oříš (Polyporus umbellatus) je velmi vzácná teplomilná houba, která roste na kořenech a kmenech listnatých stromů. V Čechách již roste velmi vzácně, v mnoha zemích, jako je Polsko, Maďarsko, Estonsko, Ukrajina či Bulharsko je dokonce zákonem chráněný. Nejenže je oblíbený v oblasti gastronomie, vyhledávaný je rovněž v tradičního léčitelství. Choroš oříš obsahuje vitamíny a minerály, polysacharidy – beta glukany, ergosteroly – polyporusterony A−E, ergostenony, steroidy, antrachinony, nukleosidy nebo třeba D-manitol.

Pazvonek chloupkatý (Codonopsis pilosula) je vytrvalá liána nápadně podobná ženšenu, která volně roste v Indii, Číně, Japonsku i v jihovýchodní Asii, pěstovat se ale dá i v našich podmínkách. Využívá se ve formě nálevů a tinktur. Pazvonek chloupkatý je bohatý na řadu cenných látek jako jsou saponiny, slizy, pryskyřice, vitaminy (B1, B12), minerální látky (draslík, vápník, hořčík, železo, měď, kobalt, zinek, mangan), organické kyseliny, třísloviny a polysacharidy. Kořen obsahuje látky na bázi sterolů a triterpenů. Vlivem svých látek se používá při astmatu, nespavosti, pomáhat však může i při zánětu ledvin nebo střev.

Pýr plazivý (Elytrigia repens) je ve své podstatě plevel, který roste u nás, ovšem najdeme ho po celé Evropě, v severní Americe nebo v mírném podnebí Asie. Pro výrobu nálevů a tinktur se využívají zejména jeho oddenky. Pýr plazivý obsahuje řadu cenných látek, a to zejména inositol, minerální látky, sacharidy, sliz, silice s obsahem agropyrenu, inulin, enzymy a další látky. 

Co objevíte pod řadou Mycosynergy?

Základním principem řady Mycosynergy, která obsahuje vyvážený komplex vitálních hub a bylinných extraktů, je účinné spojení mykoterapie a fytoterapie. Doplňky stravy využívají mimořádné vlastnosti terapeutických hub a cíleně vybraných bylinek, které posilují účinek vitálních hub žádoucím směrem a zároveň podporují oblasti, jež by samotné houby v takto vysokých dávkách měly tendenci oslabovat. Výsledným produktem jsou vyvážené, dobře tolerované přípravky s vysokým a jasně definovaným působením.

TIP: Zajímá vás, jak doplňky stravy Mycosynergy fungují a jaké šikovné pomocníky pod sebou schovává? Zjistěte víc v našem článku, který si můžete přečíst tady

Účinné ingredience

Extrakt z boltcovitky ucha Jidášova, extrakt z choroše oříše, extrakt z pýru plazivého, extrakt z penízovky sametonohé, extrakt z pazvonku chloupkatého.

Složení 1 kapsle

Extrakt z boltcovitky ucha Jidášova (Auricularia auricula-judae) 134 mg, rostlinná kapsle (HPMC) 120 mg, extrakt z choroše oříše (Polyporus umbellatus) 112 mg, extrakt z pýru plazivého (Elymus repens) 90 mg, extrakt z penízovky sametonohé (Flammulina velutipes) 78 mg, extrakt z pazvonku chloupkatého (Codonopsis pilosula) 56 mg, stabilizátor – hořečnaté soli mastných kyselin.

Banner_mycosynergy

Doporučené dávkování

1 kapsle 3x denně. Po 3 týdnech užívání následuje 1 týden pauza. Během užívání přípravku doporučujeme zvýšit příjem tekutin. Nepřekračujte doporučené denní dávkování!

Upozornění

Není určeno pro děti. Užívání v době těhotenství a kojení konzultujte se svým lékařem. Doplňky stravy nejsou určeny k používání jako náhrada pestré stravy.

Způsob skladování

Uchovávejte v suchu, mimo dosah přímého slunečního záření, při teplotě 10–25 °C. Chraňte před mrazem. Ukládejte mimo dosah dětí.

Minimální trvanlivost

Do data uvedeného na krabičce a na blistru.

Obsah

90 kapslí

Hmotnost 1 kapsle

620 mg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: