Energy Mycohepar 90 kapslí

629 Kč
Skladem
Možnosti doručení

Přírodní doplněk Mycohepar kombinuje účinky vitálních hub a pečlivě vybraných bylinek, které mohou být nápomocné při zažívacích obtížích.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Každý, kdo to někdy zažil, moc dobře ví, jak nepříjemné jsou zažívací problémy. Ať už se jedná o bolest žaludku, nevolnost, nadýmání, zvláštní pocit plnosti či nechutenství, jedno mají všechny tyhle projevy společné - výrazně snižují kvalitu života. Celkovému zažívání prospívá nejen psychická pohoda, ale i šetrná strava v bio kvalitě bez chemických přísad. Určitou pomocí však mohou být také doplňky stravy podporující harmonii celé trávicí soustavy. Mycohepar náleží podle metody Regenerace v Pentagramu® k elementu Dřeva.
 

Co obsahuje Mycohepar?

V doplňku stravy Mycohepar se ukrývá korálovec ježatý a také proslulá hlíva ústřičná. Dvojici hub doplňuje extrakt ze smetánky lékařské a rovněž kozlíku lékařského. Rádi byste věděli, jak houby fungují a zda jsou pro vás vhodné? Ozvěte se nám v naší ePoradně, rádi se vším poradíme.

Vitální houby nemají schválená zdravotnická tvrzení a podle současné legislativy EU nemůžeme uvádět podrobnější informace, které by mohly vzbudit dojem léčebného účinku. Nesmíme ani uvádět vědecké výzkumy spojené s prokázanými účinky, pokud se jedná i registrovaný lék. To nic ovšem nebrání v tom, abychom se spolu podívali na to, co o jednotlivých přírodních složkách prozrazuje historie nebo poznatky z herbářů.

353822238_653696930125527_398160228711473556_n

Korálovec ježatý (Hericium erinaceus) je vzácná houba, která je charakteristická svým ježatým vzhledem. Její plodnice jsou korálovitě rozvětvené a z hlediska průměru mohou být velké až 30 cm. Korálovec roste zejména na podzim, nejvíce se mu daří na bukovém či dubovém dřevě. Najdeme ho v mnoha zemích napříč celou Evropou i Asií. Své čestné místo má nejen v asijském lidovém léčitelství, ovšem své uplatnění nachází také v kuchyni.

Hlíva ústřičná (Pleurotus ostreatus) je královnou mezi jedlými houbami, která pochází z čeledi hlívovitých. Svůj přívlastek si vysloužila zejména proto, že její klobouky skutečně připomínají ústřice. Roste od léta až do zimy, přičemž nejlépe se jí daří na odumřelých kmenech listnatých stromů. Kromě toho, že je po staletí využívaná v lidovém léčitelství, je hojně využívaná také v kuchyni. Obecnou lahůdkou jsou jak houbové směsi, tak i vydatné polévky z klobouků.

Smetánka lékařská (Taraxacum sect. Taraxacum), která kvete od dubna do srpna, je všeobecně známá pod názvem pampeliška. Využití smetánky lékařské je opravdu rozmanité. Využívají se jak její květy, listy, tak i kořen, přičemž každá z těchto částí obsahuje řadu prospěšných látek. Smetánka lékařská obsahuje hořčiny, třísloviny, inulin, soli sodíku, draslíku, kyseliny křemičité, manganu, síry i fosforu, fytosteroly, fruktózu či vitaminy A, B, C a D. Sama o sobě dle herbářů podporuje fungování trávicího traktu i sekreci důležitých trávicích šťáv. Mimo to může být podpůrným doplňkem při detoxikaci organismu.

Kozlík lékařský (Valeriana officinalis) je vytrvalá rostlina zařazena mezi léčivky, která se může chlubit hustým drobným květenstvím. Kozlík se vyskytuje po celé České republice, nejlépe se mu daří hlavně v nižších polohách. Rostlina je pro své účinky vyhledávaná už od středověku a zajímavostí je, že se jedná o vůbec první homeopatickou bylinku. Kozlík lékařský obsahuje silice, valepotriáty, organické kyseliny či alkaloidy, přičemž nejvíce se využívá při nespavosti, bolestech hlavy, nervozitě, nadýmání i žaludečních křečích. 

Co objevíte pod řadou Mycosynergy?

Základním principem řady Mycosynergy, která obsahuje vyvážený komplex vitálních hub a bylinných extraktů, je účinné spojení mykoterapie a fytoterapie. Doplňky stravy využívají mimořádné vlastnosti terapeutických hub a cíleně vybraných bylinek, které posilují účinek vitálních hub žádoucím směrem a zároveň podporují oblasti, jež by samotné houby v takto vysokých dávkách měly tendenci oslabovat. Výsledným produktem jsou vyvážené, dobře tolerované přípravky s vysokým a jasně definovaným působením.

TIP: Zajímá vás, jak doplňky stravy Mycosynergy fungují a jaké šikovné pomocníky pod sebou schovává? Zjistěte víc v našem článku, který si můžete přečíst tady

Účinné ingredience

Extrakt z korálovce ježatého, extrakt z hlívy ústřičné, extrakt ze smetánky lékařské (kořen), extrakt z kozlíku lékařského.

Složení 1 kapsle

Extrakt z korálovce ježatého (Hericium erinaceus) 196 mg, extrakt z hlívy ústřičné (Pleurotus ostreatus) 131 mg, rostlinná kapsle (HPMC), extrakt z kozlíku lékařského (Valeriana officinalis) 98 mg, extrakt ze smetánky lékařské (Taraxacum officinale) 65 mg, stabilizátor – hořečnaté soli mastných kyselin.

Banner_mycosynergy

Doporučené dávkování

1 kapsle 3x denně. Po 3 týdnech užívání následuje 1 týden pauza. Během užívání přípravku doporučujeme zvýšit příjem tekutin. Nepřekračujte doporučené denní dávkování!

Upozornění

Není určeno pro děti. Užívání v době těhotenství a kojení konzultujte se svým lékařem. Doplňky stravy nejsou určeny k používání jako náhrada pestré stravy.

Způsob skladování

Uchovávejte v suchu, mimo dosah přímého slunečního záření, při teplotě 10–25 °C. Chraňte před mrazem. Ukládejte mimo dosah dětí.

Minimální trvanlivost

Do data uvedeného na krabičce a na blistru.

Obsah

90 kapslí

Hmotnost 1 kapsle

620 mg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: