Vitamin D

Vitamin D je nezbytný pro zdraví našich kostí, zubů a imunitního systému. Pomáhá našemu tělu vstřebávat vápník a fosfor, dva klíčové minerály pro silné a zdravé kosti. Dostatečný příjem vitaminu D také přispívá k normální funkci svalů a celkové vitalitě.Vitamin D

Mnoho lidí však trpí nedostatkem vitaminu D, zejména během zimních měsíců, kdy je slunečního světla méně. Nedostatek vitaminu D může vést k řadě zdravotních problémů, jako je řídnutí kostí, zvýšené riziko zlomenin a oslabení imunitního systému.

Proto jsme pro vás připravili širokou nabídku doplňků stravy s vitaminem D v různých formách a dávkováních. Ať už preferujete tablety, kapsle, tekuté formy nebo žvýkací tablety, u nás si jistě vyberete. Doplňky stravy jsou vyrobeny z vysoce kvalitních surovin a splňují přísné normy pro bezpečnost a účinnost.

Investujte do svého zdraví a vyberte si z naší nabídky doplňků stravy s vitaminem D. Podpořte své kosti, zuby a imunitní systém a užívejte si život naplno. Jsme tu pro vás, abychom vám pomohli na vaší cestě za optimálním zdravím a pohodou.

Nejprodávanější

12 položek celkem
Energy Skeletin 135 kapslí - cestouprirody.eu
492 Kč

Energy Skeletin Skeletin je přírodní doplněk stravy, který podporuje zdraví kloubů, kostí, vlasů, nehtů a pokožky. Obsahuje unikátní kombinaci kolagenu, extraktu z kopřivy,...

323
Energy Vitamarin 90 kapslí - cestouprirody.eu
310 Kč

Vitamarin Vitamarin je přírodní doplněk stravy obsahující čistý rybí olej bohatý na omega-3 mastné kyseliny EPA a DHA v optimálním poměru. Podporuje normální činnost srdce,...

332
MycoMedica MULTIcell - cestouprirody.eu
350 Kč

Multivitamínový doplněk s obsahem Aceroly, echinacey a zeleného čaje. Díky kombinaci vitamínů a minerálů působí antioxidačně a podporuje přirozenou obranyschopnost organismu.

515
MycoMedica Skřítkův sirup - cestouprirody.eu
199 Kč

Skřítkův sirup multivitaminový sirup na podporu růstu kostí a imunity.

494
Energy Raw Ambrosia Pieces - cestouprirody.eu
390 Kč

Raw Ambrosia - úlový pyl čistá přírodní kvintesence Ambrosia - úlový pyl zlepšuje duševní stav a výkon, uplatňuje se při únavě, podporuje vitalitu a...

305
Energy Taiwan Chlorella - cestouprirody.eu
390 Kč

Taiwan Chlorella čistá přírodní kvintesence DETOXIKACE, JÁTRA VITALITA, ENERGIE IMUNITA STŘEVNÍ TRAKT

275
MycoMedica Multi sirup - cestouprirody.eu
199 Kč

Multi sirup je vitamínový doplněk obsahující důležité vitamíny: C, D3, B6, B9, B12 a zinek. Díky této kombinaci působí antioxidačně a podporuje přirozenou obranyschopnost...

467
Energy Organic Sea Berry Powder - cestouprirody.eu
390 Kč

Organic Sea Berry Powder - rakytník řešetlákový čistá přírodní kvintesence  významně přispívá k přirozené obranyschopnosti organismu. Působí proti únavě a...

296
Energy Skeletin set 3 x 135 kapslí - cestouprirody.eu
Akce
1 476 Kč –10 %
1 328 Kč

Skeletin zvýhodněný set  Skeletin je přírodní doplněk stravy, který podporuje zdraví kloubů, kostí, vlasů, nehtů a pokožky. Obsahuje unikátní kombinaci kolagenu, extraktu...

822
Energy Smilax officinalis terapeutický čaj - cestouprirody.eu
185 Kč

Smilax officinalis terapeutický čaj PROČIŠTĚNÍ VYLUČOVÁNÍ

356
MycoMedica MycoAir - cestouprirody.eu
690 Kč

Směs vitálních hub Cordycepsu, Reishi a bylinek tradiční čínské medicíny pro podporu normální funkce dýchacího systému a podporu přirozené obranyschopnosti.

509
MycoMedica MycoStimul - cestouprirody.eu
690 Kč

Směs MycoStimul je silná kombinace určená k obnově vitality. 

506

Jaký je rozdíl mezi vitaminem D a D3?

Vitamin D je skupina v tucích rozpustných vitaminů, která zahrnuje několik různých forem, včetně vitaminu D3 (cholekalciferol) a vitaminu D2 (ergokalciferol). Hlavní rozdíly mezi vitaminem D a D3 jsou následující:

1. Zdroje: Vitamin D3 se přirozeně vyskytuje v živočišných zdrojích, jako jsou mastné ryby, vaječné žloutky a játra. Lidské tělo si také dokáže vytvořit vitamin D3 po vystavení pokožky slunečnímu záření. Naproti tomu vitamin D2 se nachází především v rostlinných zdrojích a houbách.

2. Chemická struktura: Vitamin D3 a D2 mají mírně odlišnou chemickou strukturu. Vitamin D3 má postranní řetězec odvozený od cholesterolu, zatímco vitamin D2 má postranní řetězec odvozený od ergosterolu.

3. Účinnost: Vitamin D3 je považován za účinnější formu než vitamin D2. Lidské tělo dokáže lépe využít a zpracovat vitamin D3, což vede k efektivnějšímu zvýšení hladiny vitaminu D v krvi.

4. Doplňky stravy: Většina doplňků stravy s vitaminem D obsahuje vitamin D3, protože je účinnější a lépe vstřebatelný. Vitamin D2 se však stále používá v některých doplňcích a je často přidáván do fortifikovaných potravin.

Přestože existují určité rozdíly mezi vitaminem D3 a D2, oba jsou považovány za formy vitaminu D a plní stejné základní funkce v těle, jako je regulace metabolismu vápníku a fosforu a podpora zdraví kostí. Doporučená denní dávka vitaminu D se obvykle uvádí jako kombinace vitaminu D2 a D3.

category_banner_desktop