Energy Mycopan 90 kapslí

629 Kč
Skladem
Možnosti doručení

Mycopan představuje zajímavou kombinaci několika vitálních hub s trojicí bylinek, které mohou podpořit lepší zažívání.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Probouzet se každé ráno se zažívacími problémy není žádný med, a o to víc, pokud vás pravidelně trápí střevní obtíže, nevolnosti či špatné trávení. To nejčastěji vede k omezování se v jídle, které je spojené se ztrátou důležitých živin. Nemluvě o výrazné nepohodě, která na náladě zrovna nepřidá. Aby se veškeré nepříjemné obtíže zmírnily nebo zcela vytratily, je důležitá nejen šetrná a vyvážená strava, nápomocné mohou být také doplňky stravy. Mycopan náleží podle metody Regenerace v Pentagramu® k elementu Země.

Co obsahuje Mycopan?

Součástí přírodního doplňku Mycopan je žampion brazilský, penízovka sametonohá a rezavec šikmý, jejichž účinky doplňuje láhevník ostnitý, fenykl obecný a pelyněk pravý. Ty ve vzájemné souhře tvoří zajímavé složení, které je dobře tolerované zažívacím traktem Rádi byste věděli, jak houby fungují a zda jsou pro vás vhodné? Ozvěte se nám v naší ePoradně, rádi se vším poradíme.

Vitální houby nemají schválená zdravotnická tvrzení a podle současné legislativy EU nemůžeme uvádět podrobnější informace, které by mohly vzbudit dojem léčebného účinku. Nesmíme ani uvádět vědecké výzkumy spojené s prokázanými účinky, pokud se jedná i registrovaný lék. To nic ovšem nebrání v tom, abychom se spolu podívali na to, co o jednotlivých přírodních složkách prozrazuje historie nebo poznatky z herbářů.

353758744_653696896792197_9109035363540937906_n

Žampion brazilský (Agaricus Blazei Murill - fungi), které se přezdívá "božská houba", je houbou, k němuž vlivem účinků měli blízko už samotní Inkové a dle všeho přilákala vědce už v 70. letech. Samotná houba pro svůj růst vyžaduje poměrně specifické podmínky. Běžně se vyskytuje v Japonsku a Brazílii, v současné době se pěstuje i uměle. Žampion brazilský obsahuje bílkoviny, sacharidy, draslík, beta-glukany (podporující imunitní systém), fosfolipidy, chitin, enzymy (důležité pro zdravý trávicí trakt), agaritin či kampesterin.

Penízovka sametonohá (Flammulina velutipes) je zimní houba, která roste na kmenech tlejících listnatých stromů, přičemž je zdárně rozšířená po celé zemi. Daří se jí totiž nejen v Evropě, Asii, Austrálii, Severní Americe i Africe. Její klobouky mají pestré využití zejména v kuchyni v čerstvé i sušené formě, a to proto, že vynikají zajímavou chutí. Z penízovky se však vyrábí také nejrůznější nálevy či tinktury.

Rezavec šikmý (Inonotus obliquus) je dřevokazná houba, které je nejlépe na listnatých stromech. Pro svůj růst vyžaduje zejména chladnější podmínky, proto se nejlépe uplatní v severní Evropě, Rusku, ale i v částech Asie či Severní Ameriky, které jsou typické nižšími teplotami. Hojně se využívá v rámci lidových léčitelství po celém světě.

Láhevník ostnitý (Annona Muricatica) je tropický stálozelený keř, jehož plody opatřené ostny jsou superpotravinou. Původem pochází z Jižní Ameriky a Karibiku. Plody mají skvělou výživovou hodnotu a jsou zdrojem mnoha cenných látek, jako jsou vitaminy C, B1 a B2, bílkoviny, škroby, fruktóza, glukóza, minerály, stopové prvky, taniny, polyfenoly i nenasycené mastné kyseliny. V tradičním léčitelství se plody využívají pro zmírnění křečí v trávicím traktu, pomáhají ale také s podporou cévního a jaterního zdraví. Protože plody obsahují hodně oleje, z láhevníku se vyrábí rovněž obklady pro zmínění revmatických obtížích či při problémem s artritidou.

Fenykl obecný (Foeniculum vulgare) je víceletou rostlinou, kterou přirozeně najdeme v Čechách, v oblasti Středomoří, kolem Černého moře, ale i v asijských zemích. Bylinka podobná kopru je už po mnoho let oblíbenou ingrediencí v kuchyni, ovšem využívá se také ve formě čajů i ochucujícího koření. Fenykl obecný pomáhá při nadýmání, při křečích v žaludku i střevech a může mít i močopudný efekt. Využívá se také pro podporu tvorby mléka.

Pelyněk pravý (Artemisia absinthium) je vytrvalá rostlina, která pochází mírného pásma Evropy i Asie. Ačkoli je typická svou velmi hořkou chutí, své uplatnění nachází nejen v kuchyni, ale i při výrobě bylinných čajů i tinktur. Obsahuje řadu látek, ovšem některé z nich jsou při předávkování zdraví nebezpečné. Při běžném užívání pelyněk pravý může pomáhat při nechutenství, se střevními a žlučníkovými kolikami i při menstruačních bolestech.

Co objevíte pod řadou Mycosynergy?

Základním principem řady Mycosynergy, která obsahuje vyvážený komplex vitálních hub a bylinných extraktů, je účinné spojení mykoterapie a fytoterapie. Doplňky stravy využívají mimořádné vlastnosti terapeutických hub a cíleně vybraných bylinek, které posilují účinek vitálních hub žádoucím směrem a zároveň podporují oblasti, jež by samotné houby v takto vysokých dávkách měly tendenci oslabovat. Výsledným produktem jsou vyvážené, dobře tolerované přípravky s vysokým a jasně definovaným působením.

TIP: Zajímá vás, jak doplňky stravy Mycosynergy fungují a jaké šikovné pomocníky pod sebou schovává? Zjistěte víc v našem článku, který si můžete přečíst tady

Účinné ingredience

Extrakt z rezavce šikmého, extrakt z penízovky sametonohé, extrakt ze žampionu brazilského, extrakt z fenyklu obecného, extrakt z pelyňku ročního, extrakt z láhevníku ostnitého.

Složení 1 kapsle

Extrakt z rezavce šikmého (Inonotus obliquus) 161 mg, rostlinná kapsle (HPMC), extrakt z penízovky sametonohé (Flammulina velutipes) 96 mg, extrakt ze žampionu brazilského (Agaricus blazei) 80 mg, extrakt z fenyklu obecného (Foeniculum vulgare) 64 mg, extrakt z pelyňku ročního (Artemisia annua) 48 mg, extrakt z láhevníku ostnitého (Annona muricata) 40 mg, stabilizátor – hořečnaté soli mastných kyselin.

Banner_mycosynergy

Doporučené dávkování

1 kapsle 3x denně. Po 3 týdnech užívání následuje 1 týden pauza. Během užívání přípravku doporučujeme zvýšit příjem tekutin. Nepřekračujte doporučené denní dávkování!

Upozornění

Není určeno pro děti. Užívání v době těhotenství a kojení konzultujte se svým lékařem. Doplňky stravy nejsou určeny k používání jako náhrada pestré stravy.

Způsob skladování

Uchovávejte v suchu, mimo dosah přímého slunečního záření, při teplotě 10–25 °C. Chraňte před mrazem. Ukládejte mimo dosah dětí.

Minimální trvanlivost

Do data uvedeného na krabičce a na blistru.

Obsah

90 kapslí

Hmotnost 1 kapsle

620 mg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: