Stres

O duševní zdraví lze pečovat nejen medikamenty na předpis lékařů, ale také přírodní cestou. Některé rostliny, ať jsou to léčivé bylinky, zelenina a houby nebo ovoce – byť ve formě doplňků stravy, dokáží zklidnit organismus, když už je přetížený, anebo stresu dokonce předcházet.

Fytoterapie při stresu

Připravili jsme pro vás celou řadu přírodních produktů s bylinnými výtažky k pomocné léčbě a předcházení stresových stavů. Produkty jsou zaměřeny zejména na mentální pohodu, duševní rovnováhu, pro harmonizaci psychiky a uvolnění energetických blokád, uvolnění duševního pnutí či zmírnění střídavých nálad. Vhodné je popíjení čajů nebo užívání doplňků stravy z meduňky, heřmánku, kozlíku lékařského, z levandule, chmelových šištic, třezalky tečkované. Z cizokrajných rostlin jsou to především indický ženšen čili ašvaganda, anebo peruánská bylina marco. Dále sem patří byliny jako schizandra čínská, děhel čínský, šalvěj červenokořenná, jinan dvoulaločný, klanopraška čínská a mnoho dalších.

Nejprodávanější

24 položek celkem
MycoMedica MycoStress - cestouprirody.eu
690 Kč

NAHRAZENO VYLEPŠENÝM SLOŽENÍM: MyTao MyStress  - kombinace bylin a hub, která uvolňuje somatizace stresů a harmonizuje psychiku.  

497
Energy Stimaral - cestouprirody.eu
382 Kč

Stimaral Bioinformační bylinný koncentrát, který podporuje mentální pohodu, trávení, funkci mozku a adaptaci organismu na zátěž. Je vyroben z pečlivě vybraných bylin, které...

104
YaoMedica 037 - Pokojná komnata, bylinná tinktura - cestouprirody.eu
290 Kč

Základem tinktury POKOJNÁ KOMNATA jsou čínské bylinky neboli yao. Pro dosažení maximální účinnosti používáme jen tu nejkvalitnější surovinu a hotovou tinkturu již dál neředíme.

779
MycoMedica MycoSomat - cestouprirody.eu
690 Kč

Směs vitálních hub Reishi, Hericium a čínských bylinek je sestavená na principech tradiční čínské medicíny pro odblokování energetických blokád, které podle ní předcházejí téměř...

554
YaoMedica 001 - Rozbití okovů, bylinná tinktura - cestouprirody.eu
290 Kč

Základem tinktury ROZBITÍ OKOVŮ jsou čínské bylinky neboli yao. Pro dosažení maximální účinnosti používáme jen tu nejkvalitnější surovinu a hotovou tinkturu již dál neředíme.

608
YaoMedica 042 - Ukotvená myšlenka, bylinná tinktura - cestouprirody.eu
290 Kč

Základem tinktury UKOTVENÁ MYŠLENKA jsou čínské bylinky neboli yao. Pro dosažení maximální účinnosti používáme jen tu nejkvalitnější surovinu a hotovou tinkturu již dál neředíme.

882
YaoMedica 044 -Moře vzdechů, bylinná tinktura - cestouprirody.eu
290 Kč

Základem tinktury MOŘE VZDECHŮ jsou čínské bylinky neboli yao. Pro dosažení maximální účinnosti používáme jen tu nejkvalitnější surovinu a hotovou tinkturu již dál neředíme.

897
Energy Biotermal koupelová sůl - cestouprirody.eu
253 Kč

Biotermal bioinformační koupelová sůl ONEMOCNĚNÍ DÝCHACÍCH CEST KLOUBNÍ OBTÍŽE A BOLESTI PÁTEŘE EKZÉMY, VYRÁŽKY, KOŽNÍ PROBLÉMY POÚRAZOVÉ STAVY, FYZICKÁ I PSYCHICKÁ ÚNAVA

257
Energy Lavender esenciální olej - cestouprirody.eu
354 Kč

Lavender aromaterapeutická esence POKOJNÁ MYSL VNITŘNÍ MOUDROST DŮVĚRA V ŽIVOT KLIDNÝ ŘÁD

155
Energy Mycocard a Korolen set - cestouprirody.eu
Akce
1 083 Kč –20 %
866 Kč

Mycocard + Korolen set Doplněk stravy Mycocard s komplexem vitálních hub a bylinných extraktů 90 kapslí a bylinný koncentrát Korolen 30ml. • účinná kombinace na podporu...

1756
Energy Peralgin - cestouprirody.eu
451 Kč

Peralgin přírodní doplněk stravy PODPORUJE PRODUKCI CYTOKINŮ A SPECIFICKÝCH PROTILÁTEK DUŠEVNÍ POHODA, STRES, RELAXACE NERVOVÁ SOUSTAVA, SVALY

335
Energy Relaxin - cestouprirody.eu
391 Kč

Relaxin bioinformační bylinný koncentrát BÝVÁ NAZVÝVÁN PRODUKTEM VYROVNANOSTI A ŠTĚSTÍ UNIKÁTNÍ KOMBINACE MAGNÓLIE A KUDZU NEOBSAHUJE KOFEIN A NENÍ NÁVYKOVÝ

110
Nahoru
Další produkty

Výraz stres znamená zátěž, tlak či napětí. Je to funkční stav živého organismu, je-li tento vystaven mimořádným podmínkám. Ty se nazývají stresory; svůj původ mohou mít v sociálních faktorech nebo ve faktorech environmentálních. Stres lze definovat jako souhrn fyzických a psychických reakcí organismu na vnější vlivy, které se zdají být nepřijatelné. Jinak řečeno, stres je stav, který je odezvou na jakoukoliv výrazně působící zátěž – fyzickou nebo duševní. Spouští se obranné mechanismy, jež umožňují organismu přežít v situacích, které považuje za nebezpečné. Dlouhodobý stres může být příčinou mnoha zdravotních poruch.

Stres je dvojího druhu – eustres, což je zátěž v podstatě pozitivní; v rozumné míře totiž stimuluje jedince k vyšším či lepším výkonům; pak je tu distres, a to je zátěž nadměrná, která může u jedince vyvolat nemoci (úzkosti, deprese či psychosomatická onemocnění), anebo i smrt – ne nadarmo se říká, že stres je tichý zabiják.

category_banner_desktop