TCM Herbs 888 Nápoj nebeské víly® 100g

500 Kč 500 Kč / 1 ks
Skladem
Možnosti doručení

SHAN YAO CHA

Doplněk stravy. Bylinný nápoj v práškuSměs tradiční čínské medicíny určená především ženám.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bylinný Nápoj nebeské víly® je směs, vycházející z principů tradiční čínské medicíny, je primárně zaměřena na ženyVyvážená kombinace bylin je navržena tak, aby harmonizovala vnitřní systémy těla a přinesla pocit fyzické i psychické pohody.

Nápoj nebeské víly® obsahuje:

Císařskou bylinou v nápoji ( z 90% ) je Shan yao, což v čínštině znamená "horský lék", v češtině pak čínský divoký jam. Jam Čínský (Dioscoreajam opposita), je vytrvalá bylina charakteristická svou popínavou lodyhou, která může dosahovat délky 2 až 10 metrů. Tato rostlina produkuje načervenalé kořenové hlízy, které mohou mít kyjovitý nebo válcovitý tvar a vážit až 1 kg. Právě tyto hlízy jsou sušené a rozemleté využity v Nápoji nebeské víly®, vypadají a chutnají jako škrobListy jsou vstřícné, mají dlouhé řapíky, a v jejich úžlabí se formují hlízky. Na rostlině se také vyvíjejí jednopohlavné klasovité hrozny zelenavých květů s šesticípým okvětím. Plodem je trojpouzdrá tobolka obsahující drobná semena, přičemž rostlina se rozmnožuje hlavně pomocí úžlabních hlízek.

Jam Čínský (Čínský brambor) přirozeně roste na slunných svazích v subtropech a tropech, a to především v Číně, Japonsku, Indonésii, Koreji, Malajsii a dalších zemích. Pro své léčivé vlastnosti je též pěstován v řadě dalších oblastí, včetně Španělska, Brazílie, Ugandy a USA.

Hlízy této rostliny obsahují řadu bioaktivních látek, kořeny se pyšní bohatým obsahem škrobu, proteinů, tuků, enzymů, aminokyselin, saponinů, polysacharidů, slizů, vitaminů a rozsáhlého spektra více než 30 minerálů a stopových prvků, mezi které patří především hořčík, draslík, vápník, sodík a křemík. Historicky byl tento kořen doporučován ženám procházejícím neustálými proměnami, ať už v rámci měsíčního cyklu, nebo při přechodu mezi různými životními etapami.

Z pohledu tradiční čínské medicíny má jam čínský vyváženou povahu a sladkou chuť. Je spojen s dráhou sleziny, plic a ledvin, kde rozhojňuje čchi, vyživuje yin a doplňuje funkce sleziny, plic a ledvin. Díky těmto vlastnostem je široce využíván v TCM.

skořicovníkDoplňkovou bylinou v Nápoji nebeské víly® je Rou gui kůra skořice čínské. Skořicovník čínský (Cinnamomum aromaticum), je důležitou součástí tradiční čínské medicíny (TCM) a celosvětově uznávaný pro své aromatické vlastnosti a využití v kulinářství. V TCM se používá především kvůli svým vlastnostem zahřívání a schopnosti zlepšovat oběh čchi (životní energie) a krve v těle. Skořicovník se často používá v kombinaci s dalšími bylinami k harmonizaci a posílení těla, podpoře trávení a odstranění chladu z těla.

Schválená zdravotní tvrzení

Dle aktuálního seznamu schválených zdravotních tvrzení, který vydal EFSA (Evropský úřad pro bezpečnost potravin) jsou pro skořici vydána tato schválená zdravotní tvrzení.

Skořicovník čínský (Cinnamomum aromaticum) podporuje:

  • normální trávení,
  • osvěžení těla,
  • normální hladinu cukru v krvi.

Nápoj nebeské víly® působení dle TČM:

- Posiluje nedostatečnou esenci ledvin SHEN JING XU
- Posiluje nedostatečnou energii čchi ledvin, plic a sleziny SHEN/FEI/PI QI XU
- Vyživuje nedostatečný jin ledvin, plic a sleziny SHEN/FEI/PI QI XU
- Harmonizuje hladinu jinu a jangu v organismu ZIN/YANG

 

Složení nápoje čínských MUDRců® (1 g vyroben z 5 g bylin):

  • Shan yao - Jam čínský (hlíza) 
  • Rou gui - Skořicovník čínský ( kůra větví)

Balení: 100 g ( obsah bylin v max. možné koncentraci 5:1, což v tomto případě odpovídá 500g syrových bylin )

Dávkování:

  • Doporučená denní dávka je 4 gramy koncentrátu,  1 x denně vždy 4 odměrky během dne.
  • Děti do 12 let užívají poloviční dávku.
  • 100 g tohoto koncentrovaného prášku odpovídá 500 g běžného sušeného čaje.
  • Nemá žádné toxické účinky a může se užívat dlouhodobě.

Příprava

Koncentrovaný prášek zalijte cca 2 dcl horké vody. Po pečlivém rozmíchání se popíjí teplý.

Upozornění: 

Není určeno pro děti do 3 let a těhotné ženy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není náhrada pestré stravy. Uchovejte mimo dosah dětí. Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C v uzavřeném obalu.

Vážení zákazníci, rádi bychom vám poskytli více informací než ty, které najdete zde, ale naše možnosti jsou omezeny právními předpisy. 

V případě dotazů ohledně Nápoje nebeské víly® kontaktujte naši terapeutku přes ePoradnu. Ráda vám poradí, případně pomůže s výběrem vhodných produktů.  

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: