Cholesterol

Zvýšená hladina cholesterolu v krvi je záležitost poměrně nebezpečná. Ucpané cévy totiž často přinášejí srdeční infarkt, mozkovou mrtvici a další onemocnění srdce a cév. Je-li v krvi hodně LDL (lidově zlého cholesterolu), začne se ukládat a na stěnách cév se z něj tvoří aterosklerotické pláty. Proto je zapotřebí udržovat cholesterol v limitu, který je odborníky stanoven. „Hodný cholesterol“ HDL je nezbytný pro tvorbu vitamínu D a k vytváření hormonů.

Když se objeví vyšší cholesterol LDL a nízký HDL, něco je špatně. Avšak mnohdy není nutné užívat hned různé tabletky. Někdy postačí upravit stravovací režim a přidat k tomu bylinky či vhodné doplňky stravy. Vyřaďte tučná jídla, omezte nasycené mastné kyseliny (pozor na kupované pomazánky, cukrovinky, uzeniny a také na palmový olej). Zařaďte do stravy vlákninu – zabraňuje vstřebávání cholesterolu ze zažívacího traktu do krve.

K udržení normální hladiny cholesterolu přispívá celá řada přírodních látek: houba Shiitake (houževnatec jedlý), červená fermentovaná rýže, která se fermentuje pomocí kvasinek Monascus purpureus; na zajištění rovnováhy LDL a HDL cholesterolu je přínosný také olej z mořské ryby Engraulis japonicus, a to nejlépe v kombinaci s vitamínem E – obsahuje totiž optimální množství omega-3 nenasycené mastné kyseliny.

Zároveň také můžete pomocí přírodních zdrojů podpořit srdce, cévy a mozek. K tomu mohou posloužit přípravky s jírovcem maďalem, jenž zvyšuje pevnost a pružnost cévních stěn; zázvorem lékařským, který stimuluje krevní oběh a zlepšuje periferní prokrvení; anebo vyzkoušejte česnek setý – ten je nápomocný při vysokém tlaku. Mozkovou činnost, periferní prokrvení a zdravý kardiovaskulární systém podporuje pupečník asijský (Gotu Cola) a jinan dvojlaločný. Celá řada přípravků na přírodní bázi má širokospektrální účinky.

Nejprodávanější

29 položek celkem
MycoMedica MycoCholest - cestouprirody.eu
390 Kč

Směs MycoCholest je vyvážená kombinace vitální houby Shiitake a červené fermentované rýže. Ta díky obsahu monakolinu přispívá k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi.

530
MycoMedica Reishi - Lesklokorka lesklá - cestouprirody.eu
Tip
690 Kč –18 %
565 Kč

Reishi (ganoderma neboli lesklokorka lesklá) je jednou z nejužívanějších vitálních hub. V tradiční čínské medicíně se využívá po tisíciletí pro své vitalizující účinky. Má...

398
Energy Korolen - cestouprirody.eu
453 Kč

Korolen je bylinný koncentrát, který obsahuje rostlinné výtažky, éterické oleje a bioinformační složky pro podporu srdce, cév i mozku.

50
Energy Acai Pure Powder - cestouprirody.eu
390 Kč

Acai Pure Powder čistá přírodní kvintesence Acai důrazně doplňuje aktivní energii, dává člověku pocit síly i její okamžité využití. S úspěchem ji lze užívat při...

293
Energy Celitin - cestouprirody.eu
306 Kč

Celitin přírodní doplněk stravy MOZEK KOGNITIVNÍ FUNKCE PERIFERNÍ PROKRVENÍ

338
Energy Flavocel - cestouprirody.eu
426 Kč

Flavocel přírodní doplněk stravy IMUNITA ÚNAVA A VYČERPÁNÍ VITALITA, OSVĚŽENÍ CÉVY, CHRUPAVKY, KŮŽE, ZUBY

341
Energy Mycohepar - cestouprirody.eu
629 Kč

Přírodní doplněk Mycohepar kombinuje účinky vitálních hub a pečlivě vybraných bylinek, které mohou být nápomocné při zažívacích obtížích.

92
Energy Mycopan - cestouprirody.eu
629 Kč

Mycopan představuje zajímavou kombinaci několika vitálních hub s trojicí bylinek, které mohou podpořit lepší zažívání.

89
Energy Probiosan Inovum - cestouprirody.eu
362 Kč

Probiosan Inovum přírodní probiotický komplex KOMBINACE UNIKÁTNÍCH (PRE)PROBIOTIK BETAGLUKANY - HLÍVA ÚSTŘIČNÁ KOLOSTRUM

191
Energy QI collagen XXL - cestouprirody.eu
985 Kč

Chuťově vyladěný terapeutický nápoj QI Collagen XXL plný bylinek a kolagenu se s láskou postará o to, aby vaše vlasy, pokožka i pleť zářily mladistvým půvabem.

185
Energy QI drink - cestouprirody.eu
369 Kč

Dopřejte si osvěžující terapeutický nápoj QI Drink, který díky jedinečným bylinkám spolehlivě zažene únavu a postará se o optimální nárůst energie.

170
Energy QI drink XXL - cestouprirody.eu
664 Kč

Přivítejte každé ráno s úsměvem a bohatou energií, kterou vám dopřeje unikátní terapeutický nápoj QI Drink XXL s účinnou bylinnou dvojicí.

173
Nahoru
Další produkty

category_banner_desktop